רומניה 2013 – היום הראשון

הטיסה מנמל התעופה בן גוריון לאוטופן בוקרשט עברה חלק. הגענו לשדה התעופה הרומני ללא תקלות מיוחדות.
כל המזוודות וארגזיי האופניים הגדולים עברו את הדרך בשלום.
אופניים על העגלה בשדה התעופה הרומני

בשדה מחכה לנו רכב וואן גדול, עם ארגז נגרר לכלים ולמזוודות, ונהג רומני מקצועי ונחמד.
הנהג שלנו חבר'המן

יצאנו מהשדה אחרי 5:00 והגענו לפויאנה בראשוב לקראת 8:00. כבר אפשר להתרשם מהנוף המדהים בו נרכב.
האוויר הצלול והנעים, מזג האוויר הצונן והמאוד נוח. אחרי ארוחת בוקר במלון Rina Vista בו נלון, פרקנו את הציוד וקיבלנו מספר שעות מנוחה במלון הסמוך Rina Tirol (החדרים במלון שלנו עדיין לא סודרו.)
פורקים את המטען

בצהריים התאספנו שוב רעננים יותר, והצטלמנו צילום קבוצתי.
קבוצת אריסטו והמדריכים טל רוזוב וויקטור גוליקיוק

הרכבנו את האופניים. כל הציוד הגיע שלם, הכול בזכות האריזה המקצועית שלנו והארגזים המדוגמים.


ארוחת צהריים איטלקית לפני הרכיבה, מרק, פסטה, שניצל וסלט.
ארוחת צהריים איטלקית

עוד כמה תמונות.


יאללה לדרך!
מתחילים לרכב ברומניה

לעיירה שלנו כאמור קוראים פויאנה בראשוב או בתרגום "האחו של בראשוב". רכבנו דרך היערות לעיר בראשוב הסמוכה שנמצאת כ-500 מ' נמוך יותר בקו הגובה.


המסלול למטה הוא באורך של כ-10 ק"מ, ובחזרה הטיפוס הארוך והמתפתל הוא כ- 12 ק"מ נוספים. היערות מקסימים ביופיים, מלאים בעצים ירוקים המתנשאים לגבהים, ביניהם שיחים ושרכים רבים. פה ושם נחלים קטנים ויובלים זורמים. השבילים בדרך למטה מתפתלים, יש לנו אתגרים טכניים חדשים של ירידות די תלולות, עם פה ושם קצת שלוליות ובוץ ומעבר שורשיי עצים חלקים. חלקנו טסנו בירידה, חלקנו יותר נזהרנו. איזה כיף. טל המדריך שלנו הוא גם מדריך אופניים במקצועו וסיפק לנו עצות מועילות איך להתמודד עם הירידות. בסוף המסלול היערי הגענו לפאתי בראשוב והצטלמנו על רקע הנוף היפה.

בכניסה לבראשוב עברנו בסמטאות שיורדות ומתפתלות על כבישים מרוצפים באבנים עד שהגענו לכיכר גדולה שם ויקטור נתן למי שהקשיב סקירה היסטורית קצרה. קבוצה גדולה של תיירים מטאיוואן עצרה וצילמה אותנו.

המשכנו לכיכר המרכזית של בראשוב שם עצרנו בבית קפה נחמד.

במרכז בראשוב

במרכז בראשוב


שתינו בירה ואספרסו, נחנו והתרעננו. באותו זמן תזמורת מקומית וזמרי אופרה התאמנו על הבמה הממוקמת בצד המרוחק של הכיכר, כנראה לקראת מופע שהתקיים באותו בערב. המוזיקה באוויר, הקהל שישב בבתי הקפה סביב הכיכר ונהנה ממזג האוויר הנפלא ואחה"צ שמשי, הנוף ההררי שמסביב, וקבוצת אריסטו, שגם כאן, כמו בשדה התעופה, כולם בולטים בשטח עם חולצות אריסטו הצהובות, כל אלו תרמו לאווירת החופש והקסם המופלאה.

עמית ואמה - לחיים!

עמית ואמה – לחיים!


אמה וטל

אמה וטל


על הכלים בכיכר בראשוב

על הכלים בכיכר בראשוב


אחרי המנוחה עלינו על האוכפים והתחלנו בטיפוס הארוך חזרה לכוון ה"אחו של בראשוב". העלייה הייתה מתונה רב הדרך, עם קטעים מאתגרים, לאורך שביל רחב ומתפתל שעובר ביערות. השביל עולה ועולה, והטיפוס נמשך כשעה וחצי בערך. האוויר הצח מסייע. איזה כושר! שרפנו את מה שזללנו עד עכשיו וגם הרווחנו ביושר את ארוחת הערב.

אחרי ארוחת הערב חלק מאיתנו הספיק להינות ממסג' מפנק מכיסא המסג' (או "כיסא אמבר") שבלובי מלון רינה ויסטה, הכנה נהדרת לרכיבת היום השני.

אלי

אלי בהירהורים – "מתי לעזאזל נרד איזה דאונהיל עצבני?"


סיימון שמח להיות פה

סיימון שמח להיות פה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *